Doç.Dr.Yusuf Alper Kılıç
Genel Cerrahi Uzmanı

Dr. Kılıç, Kayseri Fevzi Çakmak Lisesi'ni ve 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Genel cerrahi uzmanlık eğitimini 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde tamamladı. Aynı yıl Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda öğretim görevliliğine atandı. 2007-2008'de Medizinische Universität Graz, Avusturya'da “Acute Care Surgery” ve minimal invazif cerrahi konularında çalışmalar yürüttü. 2011 yılında genel cerrahi doçenti oldu.

Dr.Kılıç, 2000-2004 yılları arasında Society of Critical Care Medicine'ın (SCCM) Elektronik Komünikasyon Komitesi Üyeliğini, 2009-2012 yılları arasında European Association for Endoscopic Surgery'nin (EAES) Eğitim Komitesi Üyeliğini ve European Society of Trauma and Emergency Surgery'nin (ESTES) Acil Cerrahi Bölümü Sekreterliğini yürüttü.

2005-2011 yılları arasında Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği'nin yönetim kurulu üyeliğini yürüten Dr. Kılıç, ayrıca TUKMOS Harp Cerrahisi Komisyonu üyesidir.

Dr. Kılıç, özellikle minimal invazif (laparoskopik) cerrahi, kolon ve rektum cerrahisi, mide duodenum cerrahisi, meme endokrin cerrahisi, yoğun bakım ve travma cerrahisi ile ilgilenmektedir.

Bunun yanında cerrahi ve yoğun bakımda yapay zeka uygulamaları ve kompleks adaptif sistemler konularında da çalışmalar yürütmektedir.